Reklama

Jubileusz: Audi A4 nr 5 000 000!

W 1994 roku samochód, który zbudował wizerunek Audi - model 80 - zastąpiony został przez nowy pojazd.

Na rynku pojawiła się wówczas pierwsza generacja auta oznaczonego symbolem A4. Samochód, który wyglądem i rozwiązaniami technicznymi nawiązywał do poprzednika spotkał się z na rynku z ciepłym przyjęciem. Mimo, że nie był ani tani, ani zbyt przestronny, jakość wykonania i wysoka trwałość zaskarbiły mu sympatię wielu klientów.

W roku 2000 pojawiła się kolejna generacja A4 (typoszeregu B6). Samochód nieznacznie urósł, zbudowano go w oparciu o nową płytę podłogową. Kolejny model pojawił się już w 2004 roku, wówczas można jednak było mówić jedynie o głębokim liftingu.

Reklama

Zupełnie nowa generacja - B8 - pojawiła się w 2008 roku. Zbudowany od podstaw samochód zyskał na wielkości, poziomie wyposażenia i urodzie. Auto szubko stało się rynkowym hitem.

Dziś, w 17 lat od debiutu pierwszej A4, z linii montażowej fabryki w Ingolstadt wyjechał pojazd oznaczony numerem 5 000 000. Jubileuszowy egzemplarz to kombi z trzylitrowym silnikiem TDI i napędem quattro w czerwonym kolorze Misano Red.

A ty którą generację audi A4 uważasz za najlepszą?

Zostań fanem profilu Moto i Poboczem na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższych ramkach.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 1994 | Alex Minsky | 000 | Audi A4

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy