Reklama

GT-koniec

Ford definitywnie kończy produkcję supersportowego modelu GT. To tylko jedna z ofiar reorganizacji marki na amerykańskim rynku, która obejmuje zwolnienie 30 tysięcy ludzi i zamknięte kilku fabryk.

Do innych należą Explorer Sport Trac i Lincoln L. Wszystkie te samochody powstają w fabryce Forda w Wixom, w której produkcja będzie stopniowo wygaszana.

Ostatni Ford GT zjedzie z linii produkcyjnej we wrześniu. Po zakończeniu produkcji Explorera i Lincolna L jedynym modelem, który wciąż będzie produkowany w Wixom pozosotanie Lincoln Town Car.

Ford GT został zaprezentowany w 2003 roku. Stylizacją nawiązuje do kultowego Forda GT40. Napędzany jest 5.5-litrowym turbodoładowanym silnikiem V8 o mocy 550 KM, dzięki czemu osiąga prędkość maksymalną 330 km/h.

Reklama

W zeszłym roku wyprodukowano 1302 sztuki tego samochodu. Pracowało przy tym 40 osób.

ZOBACZ jak jeździ Ford GT.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lincoln | ford

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy