Reklama

Grande sukces punto

Tego chyba nikt się nie spodziewał, może poza szefami Fiata, którzy już w fazie projektowania nowego punto byli przekonani, że nowy samochód koncernu z Turynu będzie szlagierem. Oto grande punto jest aktualnie najchętniej kupowanym samochodem w Europie Zachodniej.

Jest więc liderem całego rynku, co nie zdarzyło się Fiatowi od 10 lat!

Oto liczby. Punto (wraz z poprzednim modelem) znalazło 37.977 nabywców. Na drugim miejscu jest ford focus (36.991 sztuk) a na trzecim renault clio (36.016 sztuk).

Do dziś ilość zamówień na gande punto wyniosła prawie 145 tysięcy. Wśród aut segmentu A nadal swoją przewagę utrzymuje produkowana w Polsce panda, z udziałem w segmencie na poziomie 29,5%. Coraz lepiej sprzedaje się także croma, która zebrała już prawie 33 tysięcy zamówień.

W styczniu sektor samochodowy Grupy Fiat zarejestrował w Europie ponad 100 tysięcy samochodów, co stanowi wzrost wolumenu o 17,9% w stosunku do stycznia 2005.

Reklama

Fiat punto uzyskuje absolutną dominację w Europie. Widząc to piękne auto na najwyższym stopniu podium, auto, które zostało uznane za najbardziej ulubiony samochód wśród szerokiej gamy konkurentów, nasuwa się porównanie z przyznaniem złotego medalu, nie tylko firmie Fiat, ale również całym Włochom - to komentarz prezesa Fiata, Luca Cordero di Montezemolo. Punto, tak jak Olimpiada - dodaje Montezemolo - jest zwycięskim produktem Włoch, kraju który pracuje z pasją i determinacją, reprezentuje jakość oraz możliwości i umiejętności, aby się wyróżniać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand | Fiata | fiat | nowy samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy