Fiat stworzy konkurenta dla Tesli?

O takiej możliwości mówi szef Fiat Chrysler Automobiles – Sergio Marchionne.

Tesla Model 3 to prawdziwa sensacja - mimo, że samochód trafi do sprzedaży za około 1,5 roku, zebrano już na niego ponad 400 tys. zamówień (każde wymagające przedpłaty 1000 dolarów). Model ten zawładnął wyobraźnią kierowców, ponieważ ma oferować świetne osiągi, duży zasięg, a to wszystko w korzystnej cenie, podobnej do aut ze spalinowym napędem.

Pod wrażeniem sukcesu tego elektrycznego sedana klasy średniej, nie jest jednak Sergio Marchionne. Powiedział on niedawno, że Fiat z łatwością mógłby stworzyć konkurenta dla Modelu 3, wyróżniającego się typowo włoską stylistyką. Miałoby na to wystarczyć zaledwie 12 miesięcy pracy.

Reklama

Oświadczenie jest dość zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Tesla od 2008 roku projektuje i sprzedaje wyłącznie samochody elektryczne, ma więc na tym polu spore doświadczenie. Natomiast przystępna cena Modelu 3 wynika między innymi z faktu, że wykorzystywać on będzie akumulatory powstające w fabryce należącej do Tesli właśnie.

Fiat natomiast ma na swoim koncie tylko jeden samochód elektryczny - 500e, który kupimy jedynie w USA. Napędzany jest on 111-konnym silnikiem elektrycznym, na jednym ładowaniu przejeżdża do 160 km, a jego cena to 33 300 dolarów. Dla porównania Model 3 plasowany jest o trzy klasy wyżej, ma zasięg 350 km, rozpędza się do 100 km/h w 6 s, a kosztuje zaledwie 1700 dolarów więcej.

Wobec powyższego, możemy raczej przyjąć, że sugestie Sergio Marchionne o konkurencie Modelu 3, raczej nie znajdą pokrycia w rzeczywistości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy