Reklama

Fiat, czyli znana amerykańska marka? To będzie szok!

Jeśli doniesienia zachodnich mediów okażą się prawdziwe, motoryzacyjną mapę świata czeka poważna zmiana. Coraz więcej wskazuje na to, że Fiat planuje wyprowadzkę ze swej ojczyzny!

W branżowych mediach pojawiły się ostatnio informacje o tym, że zarząd włoskiego koncernu rozważa przeniesienie swojej siedziby do USA. Po tym, jak Fiat stał się właścicielem Chryslera, Włosi zarabiają niemal wyłącznie na sprzedaży aut za Oceanem. Europejska recesja sprawia, że rynki Starego Kontynentu przestają być atrakcyjne.

Chociaż w oficjalnych komunikatach przedstawiciele Fiata zaprzeczają, by tego typu scenariusz w ogóle brany był pod uwagę, atmosferę podgrzewają wypowiedzi prezesa koncernu Sergio Marchionne.

Pierwszy po Bogu we włoskim koncernie na każdym kroku podkreśla, że Europa staje się coraz bardziej marginalizowanym rynkiem. Dla przykładu do Włoch trafia obecnie jedynie 10 proc. całkowitej produkcji. W tej sytuacji Fiat wstrzymał prace nad niemal wszystkimi nowymi pojazdami. Jedyne względnie nowe pojazdy w ofercie włoskiej firmy to Panda i 500L.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy