Reklama

Fabrycznie nowa, klasyczna Toyota Land Cruiser 70. Chętni stoją w kolejkach

Toyota Land Cruiser 70 ma już prawie 40 lat, a nadal jest sprzedawana w kilku krajach świata i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Teraz klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Samochód terenowy, który wszedł do produkcji w 1984 roku ma swoje zalety. Jedną z najczęściej powtarzanych przez użytkowników jest prosta konstrukcja samochodu, umożliwiająca naprawę w każdym miejscu na świecie. Jednak nie do końca tak jest.

Toyota Land Cruiser 70 ofiarą kryzysu

Klasyczna terenówka Toyoty, mimo na pozór bardzo prostej budowy, potrzebuje do funkcjonowania tego, czego każde inne, współczesne auto - półprzewodników. Owszem, wymaga ich znacznie mniej niż nowoczesne auta, ale i tak są one niezbędne.

A ponieważ cały rynek nowych aut na świecie zmaga się z problemami w dostawach półprzewodników, to dosięgły one także Land Cruisera 70.

Reklama

Wstrzymane zbieranie zamówień na Land Cruisera 70

W związku z trudnym do przewidzenia terminem realizacji już złożonych zamówień, których jest zresztą bardzo dużo, oraz wspomnianym problemem z półprzewodnikami australijski oddział Toyoty podjął decyzję o wstrzymaniu zbierania zamówień na ten model.

Kiedy zostanie wznowiona możliwość zamówienia Land Cruisera 70 w Australii? Tego nie wiadomo, bowiem planowane było wprowadzenie "odświeżonej" wersji, z lepszym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa. W obliczu zaistniałej sytuacji termin realizacji tego przedsięwzięcia jest niepewny.

Toyota Land Cruiser 70 oferowana jest w Australii, w kilku krajach Afryki oraz na Bliskim Wschodzie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Land Cruiser

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy