Reklama

Dłuższe auto-gwarancje

Coraz więcej europejskich producentów już teraz dostosowuje się do przepisów, które obowiązują w krajach Unii. Peugeot Polska poinformował o wprowadzeniu od 12 listopada br. dwuletniej gwarancji na wszystkie nowe samochody tej marki.

Oznacza to, że auta, które po tym dniu opuszczą salony Peugeot będą objęte 2-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów. Podobną gwarancję, która obowiązuje już od 2 listopada wprowadził na polskim rynku także siostrzany Citroen.

Reklama

Począwszy od 1 września 2003 roku także wszystkie modele samochodów Renault, zarówno dostawcze jak i osobowe, są objęte 2-letnią gwarancją mechaniczną producenta. Taką gwarancję miały do tej pory samochody wyższej klasy Renault - Vel Satis, Espace i Avantime.

Już 1 stycznia br. Volkswagen, Seat i Skoda wprowadziły 2-letnią gwarancję na fabrycznie nowe samochody. W przypadku Skody i Volkswagena, gwarancja dwuletnia obejmuje również orginalne części i akcesoria.

Pierwszą firmą, która zaoferowała w Polsce dłuższą gwarancję jest General Motors. Rok temu, 1 listopada Opel wprowadził dwuletnią gwarancję na wszystkie pojazdy tej marki z nieograniczonym przebiegiem kilometrowym. Drugi był Fiat Auto Poland, który uczynił to 1 stycznia 2003 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: peugeot | samochody | gwarancje | nowe samochody | auto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje