Reklama

Crossover od McLarena?!

Z motoryzacją związani jesteśmy na tyle długo, by nic nie było już nas w stanie zdziwić.

Jaguary jeżdżą dziś na ropę, pod maską subaru spotkać można diesla w układzie boxer, a logo Porsche najłatwiej znaleźć na niezbyt urodziwym kuzynie volkswagena touarega.

Nie dziwi nas więc zupełnie, że nad własnym SUV-em pracują m.in. Alfa Romeo i Maserati. Niewykluczone, że podobny samochód pojawi się również w ofercie... McLarena!

Przy współpracy z tą brytyjską marką, studenci turyńskiego Instytutu Designu poproszeni zostali niedawno o stworzenie własnej wizji auta, które nazwano "crossover 2020".

Inżynierowie z McLarena przedstawili jedynie głównie założenia: pojazd ma być hybrydą, mieć dwa miejsca i centralnie umieszczony zespół napędowy. Studenci opracowali aż 33 projekty, z których 11 wybranych zostało do dalszych prac. Kolejne eliminacje przeszły już tylko trzy modele: torok, pangolin i bio renovatio.

Reklama

Na filmikach prezentujemy wizualizacje kilku projektów, które spotkały się z uznaniem jury. Który waszym zdaniem najbardziej odpowiada sportowemu duchowi McLarena?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: McLaren Automotive

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy