Corvette C8 z centralnym silnikiem?

Chevrolet przymierza się do szturmu na segment supersamochodów. Amerykańskie media donoszą, że już w 2019 roku w ofercie producenta pojawi się nowe wcielenie legendarnej Corvette. Po raz pierwszy w historii model otrzymać ma centralnie umieszczony silnik!

Zdaniem "Detroit News" ósma generacja Corvette opracowywana jest pod kryptonimem "Emperor" (cesarz). Na zdjęcia auta poczekać musimy do 2018 roku. Corvette C8 pojawić ma się w ofercie producenta rok później. Do 2021 roku klientom oferowany ma być również obecny model.

Cytujący jednego z byłych pracowników Chevroleta, amerykański dziennik nazywa doniesienia o Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem "najgorzej strzeżoną tajemnicą w mieście". Wielkim orędownikiem projektu jest ponoć sam wiceprezes General Motors - Mark Reuss.

Reklama

Legendarny model amerykańskiej marki od dłuższego czasu zmagał się ze zjawiskiem starzenia się nabywców. Pomysł wyposażenia auta w centralnie umieszczoną jednostkę napędową przyciągnąć ma do Corvette młodszą klientelę.

Źródłem napędu nowej generacji będzie benzynowy "small block" V8. Auto otrzymać ma również pakiet aktywnego ospoilerowania. Źródła zbliżone do General Motors sugerują, że w ofercie pojawić się może wersja z napędem na obie osie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to hybryda plug-in, w której silniki elektryczne odpowiadać mają za napęd przednich kół.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy