Continental GT w Le Mans

Na ponad rok przed wejściem do sprzedaży Bentley Continental GT opuścił główną kwaterę marki w brytyjskim Crewe i udał się na słynny francuski tor wyścigowy do Le Mans. Tym samym dołączył do ludzi z ekipy Bentleya i drugiego modelu tej legendarnej marki - sportowego EXP Speed 8, który zajął czwartą lokatę podczas tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu w Le Mans. TUTAJ galeria zdjęć z wizyty Bentleya w Le Mans.

- To dla nas bardzo ważne, a równocześnie znaczące wydarzenie, gościć na torze Le Mans jeden z naszych modeli - powiedział szef sportowego zespołu Bentleya "Team Bentley" - Brian Gush. - Właśnie tutaj rozpoczęła się nasza przygoda z wyścigami. Podczas pierwszych dwóch imprez organizowanych na torze Le Mans Bentley był jedynym obcokrajowcem biorącym udział w wyścigu. Dzięki wszystkim sportowym startom nauczyliśmy się bardzo wiele o samochodach i ich możliwościach, zwłaszcza w takich dziedzinach jak: elektronika, oszczędność masy, wydajność silnika i szybkość rozwoju. To przełożyło się bezpośrednio na auta Bentleya produkowane seryjnie.

W przyszłym roku "Team Bentley" weźmie udział w dwóch najbardziej prestiżowych wyścigach długodystansowych na świecie - 12-godzinnym Sebring na Florydzie i 24-godzinnym Le Mans w czerwcu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bentley Continental | Bentley | continental | le mans
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy