Cała prawda o Alfie 147

Wciąż jeszcze żyjemy informacją z dnia wczorajszego, kiedy poznaliśmy wyniki plebiscytu Car of the Year 2001. Największe uznanie wśród dziennikarzy i miano Samochodu Roku 2001 zdobyła Alfa Romeo 147. Samochód ten zaledwie od dwóch tygodni jest dostępny w sprzedaży na terenie Włoch, a już zebrał ogromną ilość zwolenników na całym świecie. W Polsce na alfę 147 musimy poczekać do stycznia. Cena auta wciąż nie jest jeszcze znana. Zapraszamy do odwiedzenia naszej foto-galerii i filmu video.

Wciąż jeszcze żyjemy informacją z dnia wczorajszego, kiedy poznaliśmy wyniki plebiscytu Car of the Year 2001. Największe uznanie wśród dziennikarzy i miano Samochodu Roku 2001 zdobyła Alfa Romeo 147. Samochód ten zaledwie od dwóch tygodni jest dostępny w sprzedaży na terenie Włoch, a już zebrał ogromną ilość zwolenników na całym świecie. W Polsce na alfę 147 musimy poczekać do stycznia. Cena auta wciąż nie jest jeszcze znana.

O tym, że Alfa Romeo 147 od początku była oczkiem w głowie włoskich producentów i już zapewniła sobie silną pozycję na rynku świadczą następujace liczby. Zaledwie 3 miesiące potrzebne były aby osiągnąć docelową produkcję. Taki proces zwykle trwa nawet do roku.

Reklama

Włosi są dumni również z liczby aut jaka bedzie produkowana. Dziennie powstanie 250 egzemplarzy Alfy 147.

W fazie przygotowawczej zatrudniono 700 młodych pracowników, którzy w zakładach w Pomigliano d'Arco będą produkowali kolejne modele Samochodu Roku 2001.

Jak każda duża inwestycja, równiez produkcja nowej Alfy Romeo pochłonęła ogromne ilości pieniędzy. W sumie wydano 710 miliardów lirów. 470 mld zainwestowano w industrializację, a 240 w badania i rozwój.

W okresie od 28 października do 4 listopada, czyli w ciągu pierwszego tygodnia po wylansowaniu na rynek, w Europie zebrano aż 20 000 zamówień na modele 147.

Wiele pracy włożono również w kształcenia pracowników zaangażowanych przy produkcji pojazdu. Na szkolenia i próbne prace poświęcono ponad 400 000 godzin.

Wynika z tego, że było warto.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej foto-galerii i filmu video.

2,56 MB - 1:24s6,09 MB - 1:24s

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Auta | foto | Alfa Romeo | romeo | video | Car of the Year | Alfa Romeo 147
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy