Apple opatentował szyberdach ze zmienną przepuszczalnością światła

Lata mijają, a Apple Car, który najprawdopodobniej będzie elektrycznym i autonomicznym pojazdem, dalej pozostaje tajnym projektem. Kiedy nastąpi oficjalna premiera? Tego nie wie nikt, ale ostatnio gigant z Cupertino opatentował szyberdach ze zmienną przepuszczalnością światła.

Amerykański producent sprzętu elektronicznego i dostawca usług internetowych pracuje nad swoim pierwszym pojazdem w ciszy i dyskrecji.

Historia medialnych doniesień o budowanym przez Apple samochodzie ma już 7 lat. Według ostatnich spekulacji produkcyjna wersja Apple Car ma pojawić się w sprzedaży już w 2024 roku. Gigant z Cupertino - co dla niego typowe - nie komentuje tych informacji.

Ostatnio pojawił się jednak kolejny wątek potwierdzający, że prace koncepcyjne nad autem spod znaku nadgryzionego jabłka trwają.

Szyberdach ze zmienną przepuszczalnością światłą?

Amerykański urząd patentowy USPTO (ang. United States Patent and Trademark Office) zatwierdził zgłoszenie patentowe Apple Inc. dotyczące szyberdachu. Nie chodzi tutaj jednak o zwykły przesuwny element dachu, ale o technologię pozwalającą m.in. na kontrolowanie ilości światła wpadającego do kabiny.

Reklama

Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca czy pasażerowie mogliby decydować o stopniu nasłonecznienia wnętrza pojazdu chroniąc się przed zbyt intensywnym słońcem. Taki szyberdach oraz zapewne i boczne szyby ze zmienną przezroczystością powinno się dać obsługiwać np. za pomocą Apple CarPlay lub głosowo poprzez asystenta głosowego Siri. Brzmi ciekawie, prawda?

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Apple Car

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy