Reklama

Alfa nie na sprzedaż!

Od jakiegoś czasu motoryzacyjne wiewiórki szeptały o tym, że jedna z włoskich legend - Alfa Romeo - już wkrótce zmienić może właściciela.

Wskazywano nawet na firmę, która odkupić miała od Włochów udziały - Alfą w zasadzie otwarcie interesowali się panowie z Wolfsburga. Pogłoski te dotarły do szefostwa Fiata, które w końcu postanowiło rozwiać wszelkie spekulacje.

Prezes włoskiego koncernu - John Elkann - powiedział niedawno, że Fiat nie rozważa pozbycia się Alfy Romeo. Słowa Elkanna potwierdził również kierujący Fiatem i Chryslerem Sergio Marchionne, który dodał, że koncern zainwestował w sportową markę zbyt wiele pieniędzy, by teraz się jej pozbyć.

Na konferencji prasowej, jaka odbyła się na salonie w Detroit, Marchonne potwierdził również, że Alfa Romeo powróci na rynek amerykański przed końcem roku 2012. Autem, które jako pierwsze pojawi się w USA będzie nowa giulia, który już niebawem zastąpić ma model 159. Niewykluczone, że nowe auto powstawać będzie właśnie za Oceanem.

Reklama

Wcześniej Fiat planował budować giulię w fabryce w Mirafiori, ale napięta sytuacja i konflikty ze związkami zawodowymi sprawiły, że szefostwo koncernu rozważa również inną lokalizację. Może to być fabryka Sterling Heights w Michigan lub do Brampton w Ontario.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje