Akcja serwisowa Hyundaia. Mogą eksplodować pasy bezpieczeństwa?

Hyundai wezwał do serwisów niektórych właścicieli modeli Elantra oraz Elantra Hybrid. Powodem jest wymiana wadliwego napinacza pasów bezpieczeństwa, który może niespodziewanie eksplodować. Na obecną chwilę firma nie wie, co stoi za przyczyną awarii.

 

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego poinformował o rozpoczęciu akcji serwisowej koreańskiego producenta. W komunikacie można wyczytać, że niektóre z egzemplarzy Hyundaia Elantry i Elantry Hybrid przeznaczonych na rynek Stanów Zjednoczonych są zagrożone awarią przedniego pasa bezpieczeństwa po stronie pasażera.

Chodzi konkretnie o usterkę występująca w mechanizmie odpowiadającym za uruchomienie napinacza. W skrajnych przypadkach może dojść do losowej eksplozji umieszczonego tam ładunku pirotechnicznego i rozrzutu metalowych elementów, które mogą poranić zarówno kierowcę jak i pasażera.

Reklama

Do tej pory do serwisów zostało zaproszonych 140 klientów. Firma szczerze stwierdza, że wciąż nie ma pewności, dlaczego dochodzi do wspomnianych awarii. Wie natomiast jak temu zaradzić i cała naprawa zostanie wykonana całkowicie bezpłatnie. 

Wszystkie wezwane pojazdy pochodzą z roku produkcyjnego 2021.

To nie pierwszy raz, gdy Hyundai mierzy się z tego rodzaju problemem. Wcześniej akcje serwisowe dotyczącego podobnych usterek były przeprowadzane na terenie całego świata. Dotyczyły one jednak innych modeli producenta. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hyundai | Hyundai Elantra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy