Reklama

150T z FSO!

Wczoraj rozpoczęły się negocjacje z ukraińską spółką AwtoZAZ w sprawie zakupu akcji żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych (FSO) - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa.

Resort nie podaje przewidywanego terminu ich zakończenia. „Chcemy, żeby stało się to jak najszybciej, ponieważ spółka FSO potrzebuje inwestora” - powiedziała Agnieszka Dłuska z biura prasowego MSP. Według niej, że warunki inwestycji będzie można poznać dopiero po zakończeniu negocjacji.

9 listopada minister skarbu Jacek Socha poinformował, że jego resort rozpocznie rozmowy z ukraińskim inwestorem dotyczące sprzedaży akcji FSO.

„Rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym akcji FSO serii A i B” - powiedział wówczas Socha. Przypomniał, że kończy to długi proces poszukiwania inwestora dla FSO.

Reklama

Minister zaznaczył też wówczas, że już teraz ukraińska spółka utrzymuje fabrykę przy życiu, ponieważ odbiera 88 proc. produkcji FSO. „Jeśli nie podjęlibyśmy działań, zakład na pewno by nie przetrwał” - powiedział Socha, odnosząc się do planów inwestycyjnych wobec spółki.

Według informacji z listopada, w FSO ma być produkowany model samochodu Lanos 150T, który jest następcą obecnego Lanosa. Prawa do produkcji Lanosa i Matiza na Żeraniu wygasną z końcem 2006 r.

Skarb Państwa ma obecnie prawie 20 proc. akcji FSO. Około 80 proc. akcji żerańskiej firmy znajduje się w posiadaniu koreańskiego Daewoo.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje