Reklama

12,5 s do 100 km/h i 160 km/h. Oto przyszłość motoryzacji!

Hyundai nie spuszcza z tonu. Stolica Wielkiej Brytanii jest kolejnym, po Kopenhadze, miastem na Starym Kontynencie, na ulicach którego już wkrótce spotkać można będzie hybrydowy model ix35 Fuel Cell.

Wspierany przez rząd i współtworzony przez rządową agencję Technology Strategy Board projekt LHNE, w ramach którego po Londynie poruszać się będzie pięć wodorowych Hyundai, zapewni pełną infrastrukturę potrzebną do ich używania w postaci sieci stacji paliwa wodorowego.

Samochody zostaną udostępnione kluczowym, publicznym i prywatnym, przewoźnikom ze stolicy Wielkiej Brytanii. Wspomniane 5 egzemplarzy będzie pierwszymi spośród 1000 aut, które Hyundai planuje wyprodukować do 2015 roku w swojej koreańskiej fabryce w Ulsan.

Przypominamy, że model ix35 Fuel Cell wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 136 KM, pozwalający na rozwinięcie prędkości maksymalnej 160 km/h i przyspieszanie do 100 km/h w 12,5 s. Dwa zbiorniki umożliwiają zgromadzenie wodoru o łącznej masie 5,64 kg, co zapewnia zasięg 594 km. Ich maksymalne napełnienie, podobnie jak zwykłe tankowanie, trwa zaledwie dwie do trzech minut.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje