Największe moto-wpadki!

Choć Aston Martin, Ferrari, Lamborghini i Porsche wylansowali wiele niezapomnianych samochodów, to w swojej historii każda z marek nie ustrzegła się handlowych wpadek.

Kliknij
Kliknijtygodnik "Motor"

Modeli zbyt drogich, za bardzo awangardowych, nie do końca przemyślanych czy po prostu nie wytrzymujących porównania z wymagającą konkurencją. Umiarkowane zainteresowanie klientów przesądziło o losie takich maszyn jak Aston Martin DB1, Ferrari 375 America, Lamborghini Uracco i Porsche 928.

***

PORÓWNANIE: Komfort w skali mikro

Nie każdemu, kogo na to stać, potrzebna jest na co dzień luksusowa limuzyna. Nie każdy potrafi i chce zrezygnować z klubowego wręcz klimatu w samochodzie - zapachu skórzanej tapicerki czy klimatyzacji, która utrzymuje zadaną temperaturę z dokładnością co najmniej do 1 stopnia Celsjusza. Dla takich wymagających klientów producenci popularnych aut miejskich też mają odpowiednią ofertę. Nissan Micra, Mazda 2 czy Toyota Yaris w swoich najlepszych, a więc i najdroższych odmianach potrafią usatysfakcjonować najwybredniejszych kierowców. Porównujemy trzy miejskie samochody z mocnymi silnikami, bogatym wyposażeniem i cenami, za które można już kupić samochód co najmniej o klasę większy - ok. 60 tys. złotych.

REPORTAŻ: Ryzykanci z planu filmowego

Są prawdziwymi twardzielami. Dla uciechy widza skaczą z dachów drapaczy chmur, rozbijają auta w karkołomnych pościgach, są rozjeżdżani przez samochody, płoną niczym pochodnie, walczą wręcz i z użyciem niebezpiecznych narzędzi. To kaskaderzy. Ludzie, którzy zastępując aktorów w najniebezpieczniejszych ujęciach, nieustannie narażają swoje życie na planie filmowym. Zawsze jednak pozostają w cieniu bohaterów srebrnego ekranu. Ich twarze nie są znane, a nazwiska widoczne są na ekranie, gdy kino pustoszeje.

Co skłania ludzi do tej arcyniebezpiecznej profesji? Jakimi cechami muszą się charakteryzować, by dostać się do elitrarnego kręgu polskich kaskaderów? Gdzie powinni się zgłaszać, by przejść odpowiednie szkolenie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w trzecim numerze tygodnika "Motor" dostępnym w sprzedaży od 14 stycznia. Udziela ich założyciel pierwszej w Polsce szkoły kaskaderów, Marek Sołek.

Te i inne artykuły znajdziecie w najnowszym numerze tygodnika "Motor".

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas