Renault Clio po raz piąty

W przyszłym roku Clio obchodzić będzie trzydziestolecie swego istnienia. Piąta generacja modelu, która w tym roku zadebiutuje na rynku będzie musiała stawić czoła niezwykle mocnej konkurencji.


Z tego, co zobaczyliśmy podczas prezentacji w chłodnej i deszczowej (!) Portugalii nowe Clio jest bardzo dobrze przygotowane do walki o klienta. Samochód, chociaż sprawia wrażenie podobnego do poprzedniej generacji jest zupełnie nową konstrukcją, zbudowaną, aby sprostać wymogom najnowszych rygorystycznych norm z jednej strony i wysokim oczekiwaniom coraz bardziej wybrednych klientów z drugiej.

Nowe Renault segmentu B prezentuje się bardzo dobrze. Jest większe od poprzednika, bez wątpienia bardziej dopracowane i wyposażone w najnowsze technologie, bez których nie da się dziś sprzedać samochodu. Do wyboru będą silniki benzynowe o mocy od 65 do 130 KM i wysokoprężne w wersjach 85 i 115 KM oraz skrzynie biegów manualna, automatyczna i CVT. Zapowiedziano także niespodzianki na najbliższą przyszłość. 

Reklama

Więcej na ten temat i więcej wrażeń z pierwszego spotkania z nowym Clio już wkrótce, a na razie na zachętę kilka zdjęć. (G)


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy