Mitsubishi Eclipse Cross - SUV dynamiczny?

Mitsubishi wyraźnie zamierza kontynuować "specjalizowanie" się w SUV-ach, czego najlepszym przykładem jest zbliżająca się rynkowa premiera zupełnie nowego modelu - Eclipse Cross. Zgadnijcie, do jakiej klasy on należy?

Nie, nie jest to po prostu SUV czy crossover. Eclipse Cross to coś więcej. Odwołanie do znanego coupe Mistubishi oraz wyraźnie opadająca linia dachu i tylna szyba przedzielona spojlerem wskazują, że Japończycy chcieli nadać mu sportowego charakteru. Ma być to taki SUV-coupe.

Reklama

Podobne aspiracje sugeruje także silnik napędzający Eclipse'a Crossa - 1,5-litrowa, doładowana jednostka o mocy o mocy 163 KM, która pełni rolę podstawowego silnika. Jest jednocześnie silnikiem topowym, jako że Mitsubishi nie przewiduje możliwości wyboru źródła napędu. Przynajmniej na razie.

A czy pod innymi jeszcze względami Eclipse Cross wpisuje się w definicję dynamicznego SUVa? Czy dobrze wypełnia on lukę między ASXem i Outlanderem? To właśnie sprawdzamy podczas pierwszych europejskich jazd testowych tym modelem, które odbywają się w okolicach Barcelony. Już niedługo przeczytacie o naszych wrażeniach po spotkaniu z tą japońską nowością.

MD


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje