Reklama

W GDDKiA poleciały głowy

Po ujawnieniu przez reportera RMF FM informacji o poważnych nieprawidłowościach przy budowie obwodnicy Wyszkowa, Paweł Świąder ustalił, że stanowisko szefa mazowieckiego oddziału GDDKiA stracił Wojciech Dąbrowski.

Jak się okazuje, obwodnica Wyszkowa może wkrótce nadawać się do remontu, choć kierowcy jeżdżą po niej zaledwie od dziesięciu miesięcy. Wykonawca drogi użył bowiem zbyt mało asfaltu. Jedyne co kierowcy mogą teraz zrobić, to trzymać kciuki, aby nowa trasa nie zaczęła pękać. Niestety z badań przeprowadzonych przez GDDKiA wynika, że trzeba się na to przygotować. Najgorsze jest to, że mogą pękać wszystkie warstwy drogi, a nie tylko wierzchnia - to będzie oznaczało wielomiesięczny remont nowej trasy i poważne utrudnienia dla kierowców.

Reklama

Wojciech Dąbrowski stracił stanowisko za brak należytego nadzoru nad budową obwodnicy. Mimo wykrycia wad technicznych dążył do przeprowadzenia odbiorów, chociaż te odbiory były nieuzasadnione - poinformował Marcin Hadaj z biura prasowego GDDKiA.

Drogowcy będą chcieli teraz trzykrotnie wydłużyć gwarancję na tę trasę, nie zapłacą też wykonawcy reszty wynagrodzenia, zatrzymując sumę potrzebną na ewentualne remonty. To sprawiedliwe, ale marne pocieszenie dla kierowców.

RMF/INTERIA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wojciech | Wojciech Dąbrowski | GDDKiA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje