Uwaga na fałszywe mandaty. Każdy może je znaleźć za wycieraczką

Straż Miejska w Warszawie ostrzega kierowców przed nowym oszustwem. Od pewnego czasu za wycieraczkami samochodów pojawiają się fałszywe wezwania do zapłaty mandatu za nieprzepisowe parkowanie. Wpłata pieniędzy na podane konto bankowe może się skończyć nie tylko utratą pieniędzy ale i poufnych danych.

Straż Miejska ostrzega przed fałszywymi mandatami

Warszawscy strażnicy miejscy ostrzegają kierowców przed kolejnym dobrze zaplanowanym oszustwem. Po pladze fałszywych kodów QR poprzyklejanych na niektórych parkomatach, przestępcy postanowili skorzystać z nieco bardziej przyziemnych metod. 

Jak wynika z informacji opublikowanych w mediach społecznościowych - za wycieraczki samochodów w Warszawie od pewnego czasu ktoś wkłada fałszywe wezwania do zapłaty mandatu za nieprzepisowe parkowanie.

Jak odróżnić fałszywe wezwanie od prawdziwego?

Fałszywki są całkiem dobrze wykonane. Rozmiary wezwania oraz wydrukowane na nim tabele są podobne do tych, które znajdziemy w oryginale. Straż Miejska podkreśla jednak, że po dokładniejszym sprawdzeniu można samodzielnie dokonać ich weryfikacji. 

Reklama

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie -  oryginalne wezwania nigdy nie zawierają numeru konta do opłaty mandatu, ani jego wysokości. Są wezwaniami do stawiennictwa się w siedzibie Straży Miejskiej i złożenia wyjaśnień. Również rewers przesłanego nam fałszywego wezwania różni się od oryginału: tekst na fałszywce nie zawiera polskich znaków diakrytycznych, jest pełen błędów i literówek.

Oszuści bez wątpienia liczą na to, że roztargniony kierowca nie zwróci uwagi na nieścisłości i w pośpiechu przeleje podaną kwotę na podany numer konta. Niestety wpłata pieniędzy może się skończyć nie tylko utratą oszczędności, ale także przekazaniem przestępcom wielu poufnych danych, w tym imienia, nazwiska, a także numeru konta bankowego.

Masz wątpliwość? Udaj się pod jeden z poniższych adresów

Co zrobić, kiedy wezwanie wzbudzi naszą wątpliwość? Jak podkreśla Straż Miejska w Warszawie - najlepiej skontaktować się z najbliższym oddziałem terenowym. Można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i osobiście udając się pod jeden z poniższych adresów:

  • I Oddział Terenowy (Śródmieście) Sołtyka 8/10 ; 01-163 Warszawa; tel.: 22 831 80 59
  • II Oddział Terenowy (Mokotów, Ursynów, Wilanów) Klimczaka 4 ; 02-797 Warszawa; tel: 22 852 15 99
  • III Oddział Terenowy (Ochota , Ursus, Włochy) Przemyska 18; 02-361 Warszawa;  tel: 22 823 73 88
  • IV Oddział Terenowy (Bemowo, Wola) Sołtyka 8/10; 01-163 Warszawa; tel.: 22 632 97 37
  • V Oddział Terenowy (Bielany, Żoliborz) Szegedyńska 13a; 01-957 Warszawa; tel.: 22 869 40 22
  • VI Oddział Terenowy (Białołęka, Praga Północ, Targówek) J. Młota 3; 03-490 Warszawa; tel.: 22 741 13 35
  • VII Oddział Terenowy (Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła) Kobielska 5; 04-359 Warszawa; tel: 22 741 34 41
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | mandat za parkowanie | oszuści | straż miejska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy