Reklama

Toyota zawiesiła eksport

Toyota zawiesiła eksport swoich samochodów do Iranu na czas nieokreślony w związku z rosnącą presją międzynarodową na władze w Teheranie w sprawie wstrzymania programu atomowego - poinformowali przedstawiciele firmy.

Czołowy japoński producent samochodów wstrzymał dostawy do Iranu w czerwcu. Firma obawia się zwłaszcza, że handel z Iranem może zaszkodzić jej interesom na rynku amerykańskim.

Stany Zjednoczone, które podejrzewają, że pod pozorem prowadzenia cywilnego programu atomowego Iran chce zbudować broń jądrową, stoją na czele międzynarodowych wysiłków, by powstrzymać ten program stosując m.in. sankcje gospodarcze.

Zdaniem ekonomistów, na których powołuje się agencja Kyodo, posunięcie Toyoty może spowodować, że również pozostałe japońskie firmy ponownie przeanalizują swoje kontakty biznesowe z Iranem.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zawieszony | firmy | eksport

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy