Reklama

Tak kradną Polacy

Pięciu Polaków, zajmujących się włamaniami do samochodów, zostało aresztowanych w nocy z poniedziałku na wtorek w dzielnicy Wiednia Brigittenau - poinformowały władze policyjne austriackiej stolicy.

Około godz. 3 w nocy patrol zauważył dwóch majstrujących przy stojącym samochodzie mężczyzn w wieku 33 i 20 lat. Gdy policjanci chcieli z nimi porozmawiać, podejrzani rzucili się do ucieczki. Strzał ostrzegawczy skłonił 33-latka do zatrzymania się, zaś jego kompan zbiegł.

Wkrótce potem uwagę funkcjonariuszy zwrócił samochód Audi A6 z polską rejestracją, w którym znajdowało się trzech ludzi. Poproszeni o wylegitymowanie się oświadczyli policjantom, że podróżują w piątkę. Gdy zobaczyli swego ujętego wcześniej towarzysza, zmienili zeznania twierdząc, że jest ich łącznie tylko czterech.

Reklama

W bagażniku polskiego pojazdu znaleziono pięć radioodbiorników samochodowych, urządzenie nawigacyjne, przenośny telewizor i narzędzia do włamań. Zatrzymani nie chcieli ujawnić, w jaki sposób weszli w posiadanie tych przedmiotów. Około godz. 4 zatrzymano piątego, zbiegłego początkowo członka gangu, który powrócił na miejsce przestępstwa i został rozpoznany przez policjantów.

W trakcie prowadzonych wstępnych przesłuchań aresztowani milczeli.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje