Szczecin kolejnym miastem, które rezygnuje z opłat za parkowanie

Szczecińscy radni zdecydowali w czwartek o zniesieniu opłat za parking w strefie płatnego parkowania podczas trwania epidemii. Opłaty nie były pobierane od połowy marca ze względu na nieobecność kontrolerów strefy.

Za przyjęciem uchwały znoszącej opłaty za parkowanie podczas czwartkowej sesji rady miasta w formie telekonferencji głosowało 29 radnych, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

"Zmiana ta ma na celu zminimalizowanie częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców przez ograniczenie korzystania z komunikacji zbiorowej na rzecz indywidualnych środków transportu" - zapisano w projekcie uchwały.

Uchwała będzie obowiązywać na okres obowiązywania "stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2". O ten czas wydłużono też ważność opłat abonamentowych.

Rada miasta miała zająć się uchwałą 17 marca, sesję jednak odwołano, gdy zdiagnozowano obecność koronawirusa u radnego z klubu PiS Dariusza Mateckiego (został wyleczony, w czwartek uczestniczył w posiedzeniu rady). Prezydent miasta poinformował wówczas, że opłaty ze strefy płatnego parkowania nie będą pobierane ze względu na nieobecność kontrolerów w pracy na czas zagrożenia koronawirusem.

Strefą płatnego parkowania w Szczecinie objęta jest większość śródmieścia. Dzieli się na dwie podstrefy: A - z wyższą opłatą za parkowanie za godzinę i B - z niższą opłatą.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy