​Rekord świata Skody Citigo! 1.58 litra na 100 kilometrów

Podczas Eko Rajdu organizowanego w ramach Auto Moto Show w Sosnowcu padł rekord świata w oszczędnej jeździe. Kamil Kłujsza - kierowca i Filip Raszewski - pilot uzyskali znakomity, wręcz nieprawdopodobny wynik.

Na trasie liczącej 234 kilometry benzynowa  skoda citigo 1,0  zużyła 3,7 litra, przy średniej prędkości ponad 70 km/godz. Daje to 1.58 litra na 100 kilometrów...

Kamil Kłujsza: "Na początku do baku weszło tylko 2,6 litra, więc wszyscy byliśmy w szoku. Po 15 minutach komisja zdecydowała dotankować samochód i  wówczas zmieściło się jeszcze 1,1 litra. Więc wynik łączny to 3,7l na trasie 234 kilometrów, a co warto dodać, przy wysokiej średniej prędkości. Na autostradzie, żeby zmieścić się w wyznaczonym przez organizatora czasie jechaliśmy między 130 a 140 km/godz. Mam świadomość, że to rekord świata i jesteśmy bardzo szczęśliwi. To jednak nie przyszło samo. Od lat pracujemy w Szkole-Auto Skody i specjalizujemy się w eco-drivingu. Przyznaje jednak, że ten wynik nas samych zaskoczył, tym bardziej, że w trakcie rajdu były jeszcze dwie próby sportowe, podczas których zajęliśmy trzecie miejsce. Jest więc co świętować!"

INTERIA.PL

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje