Problem telebimów przy drogach

Kierowcy z Olsztyna skarżą się na dwa telebimy, które zostały zamieszczone w miejscach, w których - według skarżących - stwarzają niebezpieczeństwo na drodze.

Zbyt duże i jasne telebimy mogą stwarzać zagrożenie
Zbyt duże i jasne telebimy mogą stwarzać zagrożenieAgencja SE/East News

Zmotoryzowani twierdzą, że telebimy świecą za mocno i po zmroku oślepiają kierujących pojazdem.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, jasność telebimów po zmroku powinna być zmniejszana o około 20 proc, jeśli okaże się, że nie jest, miasto może interweniować.

- Jeśli przyciemnianie nie działa to jest jednostronne naruszenie warunków umowy - twierdzi Zbigniew Gustek, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Zdaniem kierowców automatyczne przyciemnianie jest konieczne, inaczej na skrzyżowaniach, przy których są telebimy, robi się niebezpiecznie.

- Jeżeli są zmiany na jakieś jaskrawe kolory, to przeszkadza. Po pierwsze oślepia, a po drugie rozprasza - twierdzą kierowcy.

W ciągu najbliższych kilku dni urzędnicy sprawdzą więc, czy na telebimach zamontowano urządzenia do automatycznego zmniejszania jasności po zmroku. Później będą sprawdzali, czy działają one prawidłowo.