Prawie jak lancer...
Angielska firma tuningowa X Works specjalizująca się w przeróbkach samochodów Mitsubishi przygotowała własny sportowy pojazd bazujący na lancerze evo.
![Kliknij](https://i.iplsc.com/00032HIDT46HYF7Q-C322-F4.webp)
Samochód o nazwie X1 concept otrzymał zupełnie nowe dwuosobowe nadwozie, które zostało wykonane z włókna węglowego i aluminium.
![](https://i.iplsc.com/00032HIF2MY16RCH-C322-F4.webp)
Układ napędowy został w całości przejęty z lancera evo. Źródłem mocy jest więc dwulitrowy, czterocylindrowy silnik wspomagany turbosprężarką, który po niewielkich modyfikacjach generuje 350 KM. To jednak nie koniec, bowiem na życzenie klienta X Works może dokonać kolejnych poprawek, co zaowocuje mocą 500 KM! A to wszystko przy całkowitej masie samochodu wynoszącej 1180 kg. Firma planuje również przygotowanie wersji wyścigowej o wadze zredukowanej do około tony.
Napęd przekazywany jest oczywiście na wszystkie cztery koła. Samochód - podobnie jak najnowsze lancery - wyposażono w system Super Active Yaw Control, który kontroluje znoszenie auta poprzez zmianę momentu dostarczanego na prawe i lewe tylne koło.
Osiągów firma nie podaje. Natomiast cena na angielskim rynku zaczyna się od 45 tysięcy euro.