Poznań. Przeparkuj na czas swoje auto

W poniedziałek rozpoczną się prace przy wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na kolejnych ulicach poznańskiego Łazarza. Auta, których kierowcy nie przeparkują na czas, zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Poznaniu poinformował, że nowa organizacja ruchu i parkowania będzie od poniedziałku wprowadzana na ul. Morawskiego oraz ul. Stablewskiego - na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Głogowskiej, a we wtorek ruszą prace na ul. Bogusławskiego.

Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli - ostrzegł ZDM w komunikacie.

Kierowcy, których auta zostaną wywiezione, zapłacą 500 zł za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym oraz będą musieli opłacić mandat karny wystawiony przez straż miejską.

Reklama

Na ul. Morawskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Jarochowskiego do ul. Kasprzaka na całej długości ulicy. ZDM wprowadzi też nowe zasady parkowania wzdłuż ulicy. "Skrzyżowanie ul. Morawskiego i Bogusławskiego stanie się równorzędne, wprowadzony zostanie również kontraruch rowerowy" - podał Zarząd.

Według informacji Zarządu, jednokierunkową pozostanie ul. Bogusławskiego pomiędzy ul. Chociszewskiego do ul. Niegolewskich, a wszystkie skrzyżowania na tym odcinku staną się równorzędne. Kierowcy będą mogli parkować równolegle po obu stronach ulicy. ZDM wdroży na jezdni kontraruch rowerowy. Wyznaczonych zostanie pięć miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei na ul. Stablewskiego oprócz zmian w zasadach parkowania pojawi się także kontraruch dla rowerów jadących w kierunku ul. Głogowskiej. "Prace na ul. Stablewskiego będą odbywać się równolegle z nasadzeniami zieleni po południowej stronie na odcinku od ul. Głogowskiej do Kasprzaka i dlatego potrwają dłużej niż na pozostałych dwóch ulicach" - zaznaczono w komunikacie.

Prace na ul. Morawskiego i Bogusławskiego przy sprzyjającej pogodzie potrwają jeden dzień. Według ZDM roboty na ul. Stablewskiego zakończą się po ok. 10 dniach.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac na konkretnych ulicach. Opłaty za postój będą pobierane od 1 lutego, kiedy planowane jest uruchomienie strefy płatnego parkowania na Łazarzu.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj ponad 20 000 zł!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy