Policja: Dwa poważne incydenty w Londynie

Brytyjska policja w Londynie poinformowała w sobotę wieczorem o "poważnych incydentach" w centralnym Londynie, potwierdzając doniesienia o samochodzie, który wjechał w ludzi na moście London Bridge i osobach ranionych nożem w pobliżu Borough Market.

W krótkim oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, policja metropolitalna podkreśliła, że o godz. 22.08 czasu lokalnego (godz. 23.08 czasu polskiego) służby otrzymały pierwsze informacje o "kolizji pojazdu z pieszymi" na London Bridge, a także doniesienia o ranach ciętych w pobliżu oddalonego o kilkaset metrów Borough Market.

Niepotwierdzone informacje mówią o co najmniej kilkunastu rannych, a źródła BBC dodały, że co najmniej jedna osoba nie żyje.

Jak zaznaczono, uzbrojeni funkcjonariusze są na miejscu i oddali strzały w kierunku uciekających podejrzanych. Według BBC, służby próbują ująć trzech sprawców.

Reklama

Na kanałach policji metropolitalnej w mediach społecznościowych podano także informację o tym, jak zachować się w sytuacji ataku terrorystycznego.

Policja dodała, że nie było żadnego incydentu w pobliżu Vauxhall.

Kancelaria premier Theresy May poinformowała, że szefowa rządu jest na bieżąco informowana o wydarzeniach w Londynie.

Na czwartek 8 czerwca zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej w marcu br. w zamachu terrorystycznym na Westminster Bridge w Londynie zginęło sześć osób, a 49 zostało rannych.

Z kolei pod koniec maja doszło do ataku w Manchesterze, gdzie po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do hali. 22 osoby zginęły, a ponad 120 zostało rannych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy