Pijany policjant Grupy SPEED skasował nieoznakowane BMW. Miał 2 promile

Pijany policjant drogówki staranował latarnię nieoznakowanym BMW należącym do gorzowskiej Grupy SPEED. Mężczyna miał ponad 2 promile. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych i wktórce zostanie wydalony ze służby.

Działania policyjnej Grupy SPEED sieją postrach wśród niezdyscyplinowanych kierowców. Widowiskowe zatrzymania, będące zasługą komórki powołanej specjalnie do walki z piratami drogowymi, często trafiają na czołówki serwisów informacyjnych. O tej sprawie policjanci woleliby jednak jak najszybciej zapomnieć. W Gorzowie Wielkopolskim doszło bowiem do nietypowego zdarzenia rzucającego cień na budowany latami wizerunek formacji. W niedzielę, 10 kwietnia, pijany funkcjonariusz drogówki rozbił na latarni nieoznakowane BMW... Mężczyzna miał ponad 2 promile.

Wypadek nieoznakowanego BMW w Gorzowie. Jak do tego doszło, nie wiem...

Reklama

Szybko okazało się, że pojazdem, który staranował jedną z miejskich latarni, jest nieoznakowane BMW należące do gorzowskiej Grupy Speed, za którego kierownicą siedział policjant lokalnej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


Ze wstępnych informacji wynika, że w momencie zdarzenia prowadzący nieoznakowane BMW policjant nie był na służbie.


Co to jest policyjna Grupa SPEED

Przypominamy, że mianem Grupy SPEED określa się specjalne "komórki" policji drogowej, których głównym celem jest walka z piratami drogowymi lekceważącymi ograniczenia prędkości. Pierwsza taka komórka powstała w 2018 roku w Warszawie. Trafili do niej specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze, którzy wyposażeni zostali w najnowocześniejszy sprzęt - w tym w nieoznakowane radiowozy. Ich działania szybko przyniosły spektakularne efekty.

Model wypracowany w Komendzie Stołecznej trafił też do innych jednostek. Od 19 lipca 2019 roku własną Grupą SPEED do walki z piratami drogowymi pochwalić się może każda komenda wojewódzka policji w kraju.

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grupa Speed | wypadek radiowozu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama