Kończą się ważne prace na S8. Wkrótce kierowcy pojadą szybciej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zbliżającym się finiszu prac na węźle łączącym drogi S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej. Już teraz kierowcy mogą skorzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach, co znacząco ułatwia i przyspiesza przejazd. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień br.

Mamy dobre wieści dla osób podróżujących z Warszawy w kierunku północno-wschodniej granicy kraju. GDDKiA pochwaliła się rychłym zakończeniem prac drogowych na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej. Już od 17 maja 2024 roku kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach. Jak jednak podkreślają drogowcy - nie oznacza to jeszcze końca inwestycji i w obrębie skrzyżowania wciąż należy spodziewać się pewnych utrudnień.

Skrzyżowanie S8 i S61. Dwa pasy ruchu na obu jezdniach

Odcinek S61 Ostrów Mazowiecka Północ - Śniadowo oddany został do użytkowania w październiku ubiegłego roku. Inwestycja obejmowała m.in. przebudowę S8 oraz wiaduktu nad linią kolejową. W związku z tym ruch na S8 odbywał się po jednej jezdni w obu kierunkach z ograniczeniami prędkości. W kwietniu bieżącego roku postęp robót pozwolił na udostępnienie kierowcom obu jezdni, ale po jednym pasie ruchu. Teraz podróżujący mogą poruszać się oboma pasami na każdej z jezdni.

Reklama

Jak podkreśla GDDKiA na węźle łączącym S8 i S61 trwa jeszcze budowa siedziby Obwodu Utrzymania Drogowego. Prowadzone są także prace wykończeniowe przy tzw. jezdniach dodatkowych: roboty brukarskie, bariery, wygrodzenia. Zakończone zostały natomiast nasadzenia zieleni. W związku z trwającymi pracami obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2024 roku, a całkowity koszt projektu powinien się zamknąć w 843 mln zł.

Via Baltica połączy Polskę z Litwą, Łotwą i Estonią

Odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku są ważną częścią Paneuropejskiego Korytarza Transportowego Via Baltica, który łączy Polskę z Litwą, Łotwą i Estonią oraz Finlandią. Z ponad 311 km dróg, kierowcy mają już do dyspozycji nieco ponad 200 km.

W województwie podlaskim kierowcy korzystają już z przeszło 121 km drogi ekspresowej S61. W grudniu 2022 r. oddany został do ruchu przygraniczny odcinek Suwałki - Budzisko, a w czerwcu bieżącego roku - węzeł Łomża Zachód wraz z 7-kilometrowym odcinkiem Łomża Południe - Łomża Zachód. Obecnie trwają jeszcze prace przy budowie ostatniego w województwie podlaskim fragmentu S61, od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno (12,9 km), czyli obwodnicy Łomży.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GDDKiA | via baltica | S8 | droga s61
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy