Duże straty "czarnych" stacji benzynowych

Nie ustają kontrole jakości paliwa na polskich stacjach benzynowych. Inspekcja handlowa cały czas pobiera i bada próbki benzyny oraz oleju napędowego. Pojawienie się stacji na czarnej liście to duże straty dla właścicieli.

article cover
INTERIA.PL

Dlatego wielu z nich stara się, jak najszybciej zniknąć z tej niezbyt chlubnej grupy. Ostatnie badania przeprowadzone przez opolską inspekcję handlową na trzech losowo wybranych stacjach nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Reporter RMF odwiedził stację w Skorogoszczy, która znajdowała się przez jakiś czas w "czarnym" rejestrze. Jak twierdzi jej właściciel, po publikacji "czarnej listy" obroty spadły o 80%. -

Kontrolowanie paliwa jest bardzo wskazane, ponieważ klienci muszą wiedzieć, co tankują

- mówi dziś przedsiębiorca.

Według przedstawicieli urzędu miar, problem nierzetelnych dystrybutorów dotyczy przede wszystkim małych stacji. Duże firmy bardziej dbają o swoją renomę, często same zwracają się do urzędów miar o przeprowadzenie wspólnej kontroli dystrybutorów.

Przypomnijmy: po pierwszych kontrolach stwierdzono, że 30 procent stacji benzynowych sprzedaje paliwo złej jakości, z niedozwolonymi domieszkami.

Stacje benzynowe oszukują nie tylko na jakości, ale też na ilości sprzedawanego paliwa. Nieprawidłowości dotyczyły w 90 proc. małych, prywatnych stacji.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas