Dobre wieści dla kierowców. Będzie więcej czasu na sprawy urzędowe!

Mamy dobre informacje dla kierowców. Do Sejmu trafił rządowy projekt mający na celu rozładowanie kolejek w wydziałach komunikacji. Zmiany w Prawie o ruchu drogowym dotyczyć mają terminów rejestracji i zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku - w związku z przedłużającym się tanem epidemii - wydłużono ustawowy termin zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu z 30 do 60 dni. Niestety wprowadzone wówczas zmiany przestały obowiązywać z dniem 1 stycznia 2021, co szybko odbiło się na sytuacji w wydziałach komunikacji.

Obecnie wiele urzędów nie przyjmuje kierowców "z ulicy". Załatwienie formalności związanych z pojazdem bez wcześniejszego umówienia terminu często jest niemożliwe. Problem w tym, że za niedopełnienie ustawowych obowiązków w terminie, zmotoryzowanym grożą wysokie kary - od 200 do 1000 zł.

Reklama

Jak informuje Rzeczpospolita, rząd planuje ponownie wydłużyć termin zgłoszenia nabycia lub rejestracji pojazdu z obecnych 30 do 60 dni. Stosowny projekt zmiany w Prawie o ruchu drogowym czeka właśnie na pierwsze czytanie w Sejmie. Nowe terminy miałby dotyczyć pojazdów z rynku wewnątrzwspólnotowego, a same zmiany wynikać mają z przedłużającego się stanu epidemii, który nie pozostaje bez wpływu na wydajność urzędów.

Przypominamy, że - wymaganego przez ustawodawcę - zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu, za darmo, dokonać można również online za pośrednictwem platformy ePUAP i serwisu gov.pl.

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy