Reklama

Czechy. Karambol blisko 40 samochodów na autostradzie D5 pod Pragą

Blisko 40 samochodów osobowych i ciężarowych zderzyło się w czwartek na autostradzie D5 z Pilzna do Pragi. Nikt nie zginął, ale co najmniej 5 osób jest rannych - informuje policja. Czeska autostrada D5 jest zablokowana.

Do karambolu doszło na 33 km przed Pragą w pobliżu miejscowości Żebrak. Nad Czechami przechodziła wtedy burza śnieżna i najprawdopodobniej warunki atmosferyczne doprowadziły do zbiorowego wypadku.

Policja zamknęła także część autostrady prowadzącej z Pragi, bo jezdnia została wykorzystania jako lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Kierowano tamtędy pojazdy straży pożarnej. Strażacy musieli kilku kierowców wyciągać z zakleszczonych pojazdów.

Policja poinformowała w sieci społecznościowej, że rozbite pojazdy zajmują około 150-metrowy odcinek autostrady. Zdaniem służb drogowych oraz policji nie można przewidzieć, jak długo autostrada Pilzno-Praga będzie zamknięta dla ruchu.

Reklama

Czeska Telewizja podaje, że w karambolu uczestniczyło 36 pojazdów - 20 osobowych i 16 ciężarowych. 

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: karambol na autostradzie | Czechy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy