Reklama

Samochody w Javits Convention Center

Na początku kwietnia w Nowym Jorku odbył się trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych (po Detroit i Los Angeles) salon samochodowy. Impreza, która trwała do 7 kwietnia miała za zadanie przybliżenie zwiedzającym najnowszych osiągnięć i produktów światowej motoryzacji. W halach Jacob Javits Convention Center prezentowano wiele interesujących samochodów, które opisywaliśmy już w naszym serwisie.

Przypomnijmy więc tylko, że jedną z premier nowojorskiego salonu był Land Rover Discovery w najnowszej generacji. Samochód ten otrzymał nową stylizację nadwozia, wzorowaną nieco na nowym Range Roverze, zmieniony wystrój wnętrza, kilka nowinek technologicznych oraz mocniejszy silnik V8.

Sporym zainteresowaniem cieszył się także koncepcyjny pojazd SCION bbX, który powstał w wyniku prac północnoamerykańskiego oddziału Toyoty. Pierwsze plany zakładają, że SCION wejdzie do produkcji, a w sprzedaży pojawi się w czerwcu 2003 roku. Konstrukcja auta została oparta na dostępnym obecnie w Japonii modelu "Black Box" (czarne pudełko), który kierowany jest do najmłodszych odbiorców, jako tani i prosty środek transportu.

Ford w Nowym Jorku zaprezentowł zaś prototyp najnowszej generacji Forda Five Hundred (pięćset), który w 2004 roku ma trafić do sprzedaży

i limitowaną wersję legendarnego Mustanga Mach 1. .A Jaguar po raz kolejny starał się przybliżyć swoją wizję przyszłości, prezentując najnowszy pojazd koncepcyjny - model R-Coupe.

Odporne na rozbicie zderzaki, rama z hartowanej stali przed maską pojazdu, 18-calowe koła i silnik V8 to najważniejsze to cechy kolejnego koncepcyjnego forda pokazywanego po raz pierwszy w Nowym Jorku. Interceptor, bo tak go nazwano został skonstruowany w jednym szczególnym celu - ma stać się typowym wyposażeniem amerykańskiej policji i zastąpić wysłużonego już Forda Crown Victoria Police Interceptor.

Reklama

Tutaj zdjęcia z salonu samochodowego w Nowym Jorku przysłane nam przez Zdzisława Szlenka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy