Reklama

Poznań Motor Show powrócił. Co ciekawego w stolicy Wielkopolski?

Targi Poznań Motor Show rozpoczęły się w stolicy Wielkopolski. Impreza powróciła po przerwie spowodowanej pandemią, a w tym roku hasłem przewodnim jest elektromobilność.

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest "Droga do Elektromobilności". Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie zabraknie samochodów i motocykli wyposażonych w zeroemisyjny napęd. Łącznie na zwiedzających czeka kilkadziesiąt renomowanych marek pojazdów. Wśród wystawców pojawią się również producenci ładowarek oraz innych rozwiązań skupionych wokół elektromobilności.

Hasłem przewodnim "Droga do Elektromobilności"

Jednym z wydarzeń w trakcie Poznań Motor Show będzie Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Praktycy i eksperci z branży e-mobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Reklama

Salon samochodowy

Podczas każdej edycji targów największą uwagę zwiedzających przyciąga salon samochodowy na Poznań Motor Show. Wśród marek, których modele będzie można spotkać w pawilonach wystawienniczych znajdą się Dacia, Renault, Peugeot, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Volvo (Strefa Grupy Karlik) oraz Mercedes (Strefa MB Motors). Grupa Bemo Motors zaprezentuje z kolei pojazdy marek LEVC oraz DS.

"Szczególną uwagę warto zwrócić na premierowy model Range Rovera, który po raz pierwszy od czasu jesiennej prezentacji online będzie dostępny dla szerokiej publiczności. To luksusowy SUV z absolutnie najwyższej półki, który bez wątpienia zasługuje na chwilę uwagi. Nie mniej interesujące modele zwiedzający spotkają na stoisku Mercedesa, gdzie zostaną pokazane wyjątkowe nowości, takie jak EQS 580 4MATIC oraz EQB 300 4MATIC. Fanów Jaguarów ucieszy z kolei obecność modelu F-TYPE Heritage 60 Edition - jedynego w Polsce i jednego z 60 egzemplarzy na całym świecie. Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy również w pełni elektryczne, zupełnie nowe Renault Megane, które pojawi się w strefie Grupy Karlik" - podkreślili organizatorzy.

Nowości motocyklowe

Stałą częścią ekspozycji jest także salon motocyklowy. W ślad za motywem przewodnim tegorocznej edycji, wśród prezentowanych modeli pojawią się także te wyposażone w zeroemisyjny napęd.

Organizatorzy wskazali, że fani klasyki z pewnością zwrócą się w stronę stoiska Harley-Davidson Poznań. Na targach pojawią się cztery modele tego legendarnego producenta - Pan America 1250 Special, Sportster S 1250, LiveWire i Softail Breakout 114. Trzy marki motocyklowe zabierze ze sobą z kolei Grupa Karlik, gdzie pojawią się jednoślady wyprodukowane przez Hondę, Kawasaki i MV Augusta.

Atrakcje Poznań Motor Show dostępne będą dla zwiedzających także poza halami targowymi. Podobnie jak w poprzednich latach zwiedzający będą mogli podziwiać wyczyny stunterów, którzy na swoich motocyklach będą wykonać kaskaderskie "sztuczki". Dla fanów wyścigów przygotowano z kolei tor gokartowy, o którego obecność zadbał Automobilklub Wielkopolski.

Targi Techniki Motoryzacyjnej

W tym samym czasie na MTP odbywają się także Targi Techniki Motoryzacyjnej; największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie tu prezentowane są nowości produktowe i technologiczne, program wypełniają też liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia. Jednym z punktów programu będzie także Żywy Warsztat; w interaktywnej strefie warsztatowo - diagnostycznej odbędą się pokazy najnowszych technik naprawczych, a zwiedzający będą mogli na żywo śledzić poczynania profesjonalistów z różnych dziedzin motoryzacji.

Poznań Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej potrwają do niedzieli, 10 kwietnia. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Poznań Motor Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy