Auto Moto Show Gliwice za nami

Po raz pierwszy organizowana w Gliwickiej Arenie impreza okazała się sukcesem. Mimo nie najlepszej pogody blisko 15 tys. miłośników motoryzacji ze Śląska (i nie tylko) nie zawiodło.

Największym powodzeniem cieszyły się jazdy samochodami elektrycznymi i hybrydami. Niemal 650 osób po raz pierwszy zasiadło za kierownicą auta na prąd. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się Tesle, Jaguar I-Pace i BMW i3. Jednak równie szokujące były spotkania z używanymi samochodami elektrycznymi sprowadzanymi ze Stanów Zjednoczonych przez firmę Go+EAuto. Fiat 500e, Kia e-Soul, czy Nissan Leaf imponowały przyspieszeniem i zwrotnością.

Co sądzili sami odwiedzający?

- Anna z Libiąża: "Po pierwsze nigdy nie jeździłam automatem, ale to jest super. Cicho i genialnie przyspiesza..."

Reklama

- Władysław z Gliwic: "Przyjechałem tu właśnie po to, żeby spróbować jazdy samochodem elektrycznym. Jechałem Teslą. To niewiarygodne. Mam 67 lat i nie wiem jak długo musiałbym się uczyć obsługi tego wielkiego ekranu. To już chyba nie dla mnie..."

- Janek z Tarnowskich Gór: "To jest mega!!! Mam od trzech lat prawo jazdy ale wiem jak się jeździ automatem. Natomiast jak przyspiesza ta beemka I-trójka to odlot... Wiem że to moje marzenie.."

- Stanisław z Katowic: "Nie mam wątpliwości, że kupię auto elektryczne. Za 50 tys. taki Fiacik 500 to super oferta. Nie wiedziałem, że w Polsce jest już rynek używanych aut elektrycznych..."

Jazdy elektrycznymi samochodami to była jedna z wielu atrakcji Auto Moto Show Gliwice. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także pokazy driftu i motocyklowego i quadowego stuntu. W hali głównej wiele premierowych samochodów przyciągało uwagę widzów, Opel Corsa pojawił się prosto z Frankfurtu gdzie miał swoją premierę. Pięknie się prezentowała cała rodzina nowych Audi A4. Renault pokazał nowego ZOE. Był tuning, Car-audio, wybory Miss Moto i wiele konkursów oraz zabaw. Nie ulega wątpliwości, że za rok, tym razem na początku czerwca spotkamy się znowu w pięknej gliwickiej hali!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy