Reklama

Trabant najczęściej kradziony!

Trabant, jeden z symboli siermiężnego socjalizmu, jest ulubionym autem kradzionym przez złodziei na Węgrzech - wynika z ankiety przeprowadzonej i opublikowanej w poniedziałek przez węgierski dziennik "Napi".

Gdy gazeta zapytała czytelników, jaki samochód im najczęściej kradziono, odpowiedź brzmiała: trabanta. Było tak w przypadku jednej czwartej z ponad 600 odpowiedzi.

Policja ujawniła, że w 2003 roku na Węgrzech skradziono 8300 pojazdów, ale nie podała ile jakich.

Często uważa się, że trabanty były jedną z największych pomyłek w historii motoryzacji z powodu kruchej karoserii wykonanej z żywic wzmocnionych włóknami bawełnianymi oraz dziwnego kształtu nadwozia.

Jednak dla fanów tego auta, "trabi" jest takim samym symbolem minionej epoki jak zespół The Beatles czy samochód mini morris.

Reklama

Fabryka Sachsenring w Zwickau, w dawnej NRD, wyprodukowała miliony trabantów, z których setki tysięcy nadal jeżdżą, głównie po drogach krajów dawnego bloku komunistycznego.

Produkcję przerwano wiele lat temu, co sprawia, że nabycie części zapasowych do tych aut jest dziś bardzo trudne.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trabant

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy