Toyota GR Yaris będzie jeszcze mocniejsza. Japończycy planują nowy wariant

Jeśli wierzyć w doniesienia zachodniej prasy, jeden z najlepszych hothatchy na naszym rynku może wkrótce zadebiutować w zupełnie nowej odsłonie. Nowy wariant miałby być lżejszy, mocniejszy i jeszcze bardziej wyczynowy.

 

GR Yaris - wyczynowy hothatch o możliwościach samochodu rajdowego - przebojem wdarł się na europejski rynek. Ogromne zainteresowanie piekielnie żwawym modelem, skutkowało jego szybką wyprzedażą z europejskich salonów. Nawet obecnie większość dostępnych na naszym rynku sztuk, to pojazdy pochodzące bezpośrednio od spekulantów lub tzw. skalperów.

Jeśli pomimo tego wciąż marzycie o kupnie tego auta, mamy dla was dobrą wiadomość.

GR Yaris powróci w nowej odsłonie

Zachodni serwis Autocar poinformował, że japoński oddział Toyoty pracuje nad nowym wariantem wspomnianego modelu. Ten miałby zostać wyposażony w mocniejszy układ napędowy, pochodzący bezpośrednio z amerykańskiej GR Corolli Morizo. Jeśli wierzyć zapewnieniom - trzycylindrowa jednostka o pojemności 1.6-litra, będzie w stanie wygenerować moc 296 KM i 400 Nm momentu obrotowego. To o 28 KM więcej, niż posiada obecna wersja GR Yaris. 

Reklama

To jednak nie wszystko. Z modelu GR Corolla Morizo miałaby także pochodzić nowa, sześciobiegowa przekładnia manualna, która rzekomo działa lepiej i szybciej od obecnego rozwiązania. Samochód mógłby się także pochwalić licznymi modyfikacjami skutkującymi m.in. obniżeniem jego masy. Serwis Autocar zwraca tu uwagę m.in. na brak tylnych siedzeń. 

Zmiany te oznaczałyby, że nowa odmiana GR Yaris rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy.

Podobno prace rozwojowe nad nową wersją GR Yaris zostały już potwierdzone przez głównego inżyniera Gazoo Racing. Chociaż nazwa opisywanego wariantu nie została jeszcze potwierdzona, mówi się, że ten również będzie nosić miano "Morizo" - jest to nawiązanie do wyścigowego pseudonimu samego Akio Toyody i oznacza najszybsze oraz najbardziej ekstremalne modele ze stajni GR. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Yaris | Toyota | Toyota Gazoo Racing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama