Reklama

Tesla Cybertruck będzie mogła pływać? Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk

Ekscentryczny miliarder opublikował na Twitterze nowe szczegóły dotyczące wyczekiwanej Tesli Cybertruck. Jeśli wierzyć w zapowiedzi - elektryczny pickup będzie mógł służyć jako łódź. Przynajmniej przez krótki czas.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Elon Musk postanawia uchylić rąbka tajemnicy na temat funkcjonalności elektrycznego pickupa. Według najnowszego wpisu opublikowanego na profilu społecznościowym dyrektora amerykańskiej firmy, wyczekiwany model będzie wystarczająco wodoodporny, aby przez krótki czas służyć jako łódź.

Dzięki tej zdolności Cybertruck będzie mógł przemierzać rzeki, jeziora, a nawet morza, które nie są zbyt wzburzone. Brzmi niewiarygodnie? Owszem. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę skłonności Muska do naciągania rzeczywistości. Jeśli jednak słowa te okazałaby się prawdą, nowość Tesli może okazać się naprawdę wyjątkową maszyną i godnym konkurentem dla najbardziej terenowych pojazdów.

Reklama

Tesla Cybertruck - kosmiczny pickup od Elona Muska

Tesla Cybertruck to samochód, który od lat rozbudza emocje wśród fanów motoryzacji. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2019 roku gigantyczny pickup nie tylko zaskakuje designem, ale jak twierdzi jego sam pomysłodawca - Elon Musk - pełen jest oryginalnych rozwiązań technologicznych.

Niesamowita konstrukcja pojazdu ma być wyposażona w m.in. pancerne szyby oraz wytrzymały szkielet. Jak wynika z zapowiedzi, maszyna będzie także niewiarygodnie szybka - rozpędzanie od 0 do 100 km ma zająć dosłownie 2,9 sekundy.

Pojazd ma wejść do oficjalnej produkcji już w przyszłym roku, po niemal dwuletnim opóźnieniu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Tesla | Tesla Cybertruck

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy