Reklama

Tak szybko budujemy drogi, że mapy... nie nadążają!

Drogi, których nie ma na mapie, pojawią się do końca roku - takie zapewnienie reporter RMF FM usłyszał w polskim oddziale Google.

W internetowym serwisie nie ma między innymi nowego odcinka autostrady A1 do Torunia. Wpadkę zaliczył nie tylko Google, ale także kilka polskich serwisów.

Na mapach brakuje także fragmentu trasy S7, czy niektórych obwodnic, w tym popularnej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kierowców dziwi też brak drogi S3 łączącej Gorzów Wielkopolski ze Szczecinem, którą otwarto w grudniu ubiegłego roku.

Mapy dostarczają zewnętrzni dostawcy i to od nich uzależniona jest częstotliwość aktualizacji tego popularnego serwisu. Duża aktualizacja dokonywana jest zawsze pod koniec roku.

Reklama

- W niektórych przypadkach jest tak, że zmiana dokonywana jest nie częściej niż raz do roku. Czekamy w tej chwili jeszcze przed końcem roku na dużą aktualizację od PPWK (Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych - przyp. red.); jeżeli drogę S3 otwarto w grudniu ubiegłego roku to prawdopodobnie było tak, że nie została ujęta w ubiegłorocznej aktualizacji - wyjaśnia Marta Jóźwiak z polskiego oddziału Google.

Amerykański gigant przygotowuje się też do Euro 2012. Jeszcze przed mistrzostwami ma wystartować aplikacja, dzięki której sami internauci będą mogli sugerować firmie zmiany na mapach. Kierowcom, którzy nie chcą miesiącami czekać na aktualizacje - taka opcja może się spodobać...

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje