Reklama

Przesiądź się na tramwaj

Kilometrowe korki to główna bolączka większych miast w Polsce. By temu zaradzić, w Warszawie ruszył niedawno popularny na świecie system komunikacji mieszanej "parkuj i jedź".

System opiera się na dużych, dogodnie zlokalizowanych parkingach, na których kierowcy dojeżdżający do centrum z obrzeży miasta, mogliby bezpiecznie pozostawić swoje auta i, nie tracąc czasu, przesiąść się do środków komunikacji miejskiej.

Pierwszy tego typu obiekt otworzono kilka dni temu w sąsiedztwie stacji metra "Marymont". Przez dwa miesiące kierowcy będą mogli korzystać z parkingu zupełnie za darmo. Ma to zachęcić warszawiaków do sprawdzenia takiej formy poruszania się po zatłoczonym mieście.

Wprawdzie jeden parking to niewiele, ale jest to krok w dobrym kierunku i pierwszy tego typu obiekt w kraju. Bezpośrednio z terenu parkingu możliwe są przesiadki do tramwaju, autobusu i metra. W pierwszych dniach maja do użytku zostanie oddany drugi obiekt. Kolejny pojawi się już w wakacje, następne powstawać będą w przyszłym roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: obiekt | tramwaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy