Reklama

Poważny problem z ABS

Z urzędnikami Komisji Europejskiej jest pewien problem. Często wydaje się im, że sami najlepiej wiedzą, co dla kogo jest dobre, i - niestety - odgórnie narzucają swoje pomysły innym.

Tym razem, za sprawą pomysłu z Brukseli, blady strach padł na miłośników terenowych motocykli. O co chodzi?

Wg nowego projektu opracowywanego przez Komisję Europejską wszystkie sprzedawane w Europie jako nowe motocykle o pojemności skokowej od 125 cm standardowo będą musiały być wyposażone w system ABS. Takie zalecenie - w zamyśle - podnieść ma bezpieczeństwo podróżowania motocyklami, a w konsekwencji również, zwiększyć ich popularność. Problem w tym, że brak możliwości wyłączenia systemu antypoślizgowego (taki zapis znajduje się w projekcie), dyskwalifikuje motocykl z jazdy terenowej.

Reklama

Pomysłami unijnych urzędników niepokoją się nie tylko fani enduro ale też producenci. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany produkcja takich motocykli, jak chociażby BMW GS czy yamaha tenere przestanie mieć sens.

Na szczęście, póki co, jest to jeszcze projekt, który nie został jeszcze zatwierdzony. Wierzymy, że pod naciskiem środowisk, które motocyklami jeżdżą, a nie tylko uchwalają dotyczące ich przepisy, urzędnicy pójdą jednak po rozum do głowy...

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy