Reklama

Piłkarze dostaną corvetty. Ale nie wszyscy...

Każdy piłkarz Manchesteru United otrzyma samochód od Chevroleta, nowego sponsora klubu.

W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych, trener Alex Ferguson zabronił tym, którzy nie ukończyli 23 lat wyboru sportowej corvetty.

Umowa sponsorska obowiązywać będzie dopiero od sezonu 2014/15, jednak Chevrolet postanowił już teraz podarować piłkarzom z Old Trafford któryś z produkowanych przez nią samochodów.

Jak donoszą brytyjskie media, większość chciała otrzymać corvettę. Na to miał się nie zgodzić Ferguson. Szkot zakazał zawodnikom, którzy nie ukończyli 23 lat wyboru tego modelu.

Informację potwierdził przedstawiciel Manchesteru. "Model samochodu, który zostanie zaoferowany danemu piłkarzowi, będzie zależeć od jego stażu w klubie oraz doświadczenia za kierownicą" - poinformował.

Reklama

Bazowy chevrolet corvette napędzany jest silnikiem V8 o mocy 430 KM. Model ten przyspiesza do 100 km/h w 4,3 s. Natomiast najmocniejsza wersja oznaczona ZR1 dysponuje mocą 638 KM i przyspiesza do 100 km/h w 3,3 s.

W ofercie Chevroleta znajduje się jeszcze camaro. To coupe również napędzane jest silnikiem V8 o mocy 430 KM. Nie wiadomo, czy zakaz nałożony przez Fergusona dotyczy również tego modelu.

Chevrolet będzie sponsorem przez Manchesteru United przez 7 lat. Za obecność na koszulkach amerykańska marka zapłaci 25 mln funtów rocznie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje