Reklama

O korkach dowiesz się smsem. I przez internet

Opolski Miejski Zarząd Dróg chce informować mieszkańców o utrudnieniach w ruchu poprzez nową stronę internetową i wysyłając im sms-y na komórkę.

Zamierza też ograniczyć prace drogowe w godzinach szczytu - powiedział wicedyrektor MZD Mirosław Pietrucha.

Reklama

MZD chce ułatwić życie kierowcom w zakorkowanym Opolu. Ma temu służyć lepsze koordynowanie remontów poszczególnych ulic, realizowanie prac poza godzinami szczytu i szerokie informowanie kierowców o utrudnieniach.

"Informacje o bieżących i planowanych remontach znajdą się na nowej stronie internetowej MZD. Będzie można się tam zalogować do serwisu sms-owego, który wyśle na komórkę informacje o utrudnieniach" - relacjonował Pietrucha.

Otrzymywanie informacji na komórkę będzie bezpłatne, system będzie elementem już działającego miejskiego informacyjnego serwisu sms-owego. "Ci którzy zalogowali się już na głównej stronie Urzędu Miasta zostaną włączeni do systemu informacji drogowych, ci którym zależy tylko na wiadomościach dot. utrudnień będą mogli załogować się na stronie MZD" - wyjaśnił wicedyrektor.

Dodał, że MZD spróbuje lepiej koordynować prace na miejskich ulicach i w miarę możliwości realizować niezbędne remonty poza godzinami szczytu. "Chcielibyśmy, aby prace były prowadzone w sposób mniej kolidujący z ruchem - do godz. 7 rano i w godz. popołudniowych - po szczycie komunikacyjnym, aby i tak trudna jazda po Opolu nie była dodatkowo utrudniana" - zapowiedział Pietrucha.

Zaznaczył, że na nowej stronie internetowej MZD będzie można także wyrazić swoją opinię o wszystkim co jest związane z funkcjonowaniu systemu drogowego Opola, a także miejskiej strefy płatnego parkowania.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje