Reklama

Nietykalni kierowcy z ul. Wiejskiej?

W sejmowych kręgach SLD zrodził się pomysł, by policjanci nie mieli prawa karać posłów mandatami za wykroczenia drogowe. Mogliby jedynie sprawdzić samochód i sporządzić notatkę służbową. By pociągnąć posła do odpowiedzialności, policja musiałaby zwrócić się do Sejmu z prośbą o uchylenie immunitetu.

To na razie jedynie pomysł, ale już w fazie wstępnej wzbudza wiele - wydaje się, że uzasadnionych - kontrowersji. Sprzeciwiają mu się nawet niektórzy członkowie SLD: - Będę ich namawiał, żeby się nie wygłupiali - mówi minister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Janik.

Opozycja nie pozostawia suchej nitki na tej absurdalnej idei. - Pomysł oczywiście jest pod względem moralnym, obyczajowym, estetycznym i etycznym całkowicie idiotyczny - mówi jeden z opozycyjnych posłów. - Jeśli to prawda, to jest to kolejny dowód na upadek obyczaju i rozumu - dodaje inny.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy