Reklama

Najdroższe auto polskiego urzędnika!

Ma trzylitrowy silnik mod 233 KM i napęd na cztery koła. Mowa o audi A6, które kupił dla siebie prezydent Kielc.

Za samochód, który został zamówiony na początku kwietnia u krakowskiego dilera Audi zapłacono 208 tysięcy złotych. Już na dniach pojazd trafi do Kielc, stając się najdroższym służbowym autem polskiego urzędnika.

Reklama

Co ciekawe, powiązany z centroprawicą prezydent Wojciech Lubawski nie kupił samochodu w drodze przetargu, gdzie istotny jest koszt, ale w drodze zapytania o cenę. Dlatego zamiast np. skody superb mógł wybrać prestiżowe audi.

Sam prezydent omija jednak temat prestiżu. Po co więc taki drogi samochód, skoro za 100 tysięcy również można kupić luksusowe auto?

- Nie stać mnie na kupowanie byle czego - mówi prezydent reporterowi radia RMF. - Takim byle czym jeżdżę od kilku lat (lancią kappą z 1999 roku - przyp. red.). Jedyną przesłanką jest bezpieczeństwo. Po prostu z podróży, które odbywam, chcę bezpiecznie wrócić do domu. Koniec!

Prezydent nie żałuje zakupu. - Nie uderzę się w pierś. Uważam, że prezydent powinien jeździć bezpiecznym samochodem.

Tymczasem Zakład Obsługi urzędu miasta usiłował tłumaczyć, że eksploatacja audi z silnikiem TDI będzie dużo tańsze niż np. skody superb. Owszem silnik 3.0 TDI jest stosunkowo ekonomiczny, ale gdzie koszt ubezpieczenia (ok. 5 proc wartości, czyli 10 tysięcy rocznie), przeglądów gwarancyjnych, a potem części?

Pomijamy już w tym miejscu fakt, że audi A6 jest raczej średnim samochodem do poruszania się po mieście, za to świetnie nadaje się na długie trasy...

Dużo więcej umiaru w zakresie "bezpieczeństwa" wykazują prezydenci innych miast podobnej wielkości, którzy jeżdżą np. citroenem C5, oplem vectrą, fordem mondeo, czy wspomnianą skodą superb. Oczywiście kilkuletnimi.

A TUTAJ bardzo dziwna strona z jeszcze bardziej dziwnymi tekstami.

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | silnik | Audi | auto | Audi A6 | napęd na cztery koła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje