Reklama

Na to auto czekają miliony. Ale nikt go nie kupi!

Do niedawna na wizerunek producenta samochodów budowało się głównie poprzez sukcesy w sportach motorowych czy tworzenie pojazdów, które przeszły do legendy za sprawą wyglądu, osiągów lub niezawodności.

Epoka cyfryzacji daje jednak zdecydowanie większe pole manewru. Dziś pojazd ma szansę stać się kultowym, nawet jeśli nigdy nie zobaczymy go na ulicach...

Mercedes zaprezentował właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia pojazdu o nazwie Vision Gran Turismo. Auto zaprojektowane zostało specjalnie na potrzeby... gry Gran Turismo 6.

Wiadomo, że samochód nigdy nie trafi do produkcji. Niemiecka marka przygotowała jednak jeden pokazowy egzemplarz, który zaprezentowany zostanie przy okazji otwarcia nowego centrum konstrukcyjnego w Sunnyvale, w Kalifornii.

Reklama

W oczy rzuca się potężnych rozmiarów grill, na wzór legendarnego Gullwinga, auto wyposażono w unoszone ku górze drzwi. Samochód napędzany jest na tylne koła - za dostarczenie im mocy odpowiada silnik V8 sygnowany logiem AMG. Jednostka rozwija 577 KM i 799 Nm.

Auto dostępne będzie dla graczy wyłącznie jako dodatek do gry, który pobrać można będzie w Internecie. Premiera Gran Turismo 6 (na konsolę Play Station 3) zaplanowana została na 6 grudnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy