Kierowcy, którzy mają cyfrę 0 na tablicy rejestracyjnej, mają pecha

Cyfra 0 na tablicy rejestracyjnej oznacza pecha. Są też inne symptomy, które mogą o nim świadczyć. Przynajmniej zdaniem części kierowców.

Kierowcy bywają przesądni. Wśród najpopularniejszych zabobonów jest też ten, który dotyczy numerów rejestracyjnych. Ale zacznijmy od podeptanego prawa jazdy.

Podeptane prawo jazdy i czarny kot

Podstawowym przesądem związanym z jazdą samochodem jest czarny kot na drodze. Niezależnie od sytuacji, jego pojawienie się może oznaczać pecha - dotyczy to zarówno jazdy na rowerze, samochodem, a tym bardziej ciężarówką. Przesądni kierowcy zalecają w takiej sytuacji poszukiwanie objazdu.

Istnieje przesąd, który mówi, że każde nowo zdobyte prawo jazdy powinno zostać podeptane. Podobno to wystarczy, żeby móc spokojnie i bezpiecznie jeździć samochodem.

Reklama

Porządek w samochodzie

Kolejny, ciekawy przesąd dotyczy osób, które przygotowują się ślubu. W trakcie jazdy na uroczystość młoda para oraz ich kierowca nie powinno organizować postoju, ani zawracać. W pierwszym przypadku czeka ich stagnacja w związku, a drugi dotyczy niebezpiecznych zwrotów w szczęśliwym życiu.

O porządek w życiu warto dbać na każdym kroku. Według przesądnych kierowców bałagan w kabinie świadczy o nieuporządkowanym życiu. Nie powinno się zostawiać opakowań po jedzeniu w samochodzie, ponieważ mogą przyciągać straty finansowe. My dorzucilibyśmy do tego jeszcze po prostu względy higieniczne.

Zielony samochód i dywaniki

Spoglądając pod dywaniki samochodowe powinniśmy znaleźć pieniądze. Wystarczą drobne, które przyniosą szczęście w przyszłości. Szczególnie, gdy przyjdzie czas na zakup nowego lub sprzedaż starego pojazdu. Warto zachować sobie po sprzedaży jakąś małą część starego samochodu.

Jednym z zabawnych przesądów jest jazda zielonym samochodem. Podobno przynosi pecha, jak twierdzą niektórzy. Historia ma swoje korzenie w lakiernictwie. Kiedyś, żeby uzyskać zielony kolor lakieru samochodowego dodawano trujący arszenik. W dobie ekologicznych lakierów nie używa się już takich składników, ale przesąd pozostał wiecznie żywy.

Tablice rejestracyjne z cyfrą 0

W zestawieniu przesadów nie mogło zabraknąć tych, które są połączone z numerologią. Kierowcy, którzy mają cyfrę zero umieszczoną na tablicach rejestracyjnych, powinni się mieć na baczności. Przesądni doradzają dorysowanie małej kropki po środku tej cyfry - to forma zniwelowania negatywnego wpływu zera na kierowcę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy | tablice rejestracyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy