Ibrahimovic przeszedł na emeryturę. Na koniec sprawił sobie prezent za milion euro

41-letni Zlatan Ibrahimovic zdecydował się zakończyć swoją sportową karierę. Z tej okazji słynny szwedzki piłkarz i reprezentant Szwecji sprawił sobie wyjątkowy prezent. Mowa o dwóch Ferrari, z których jeden kosztował milion euro.

Od weekendu szwedzkie media żyją przełomową decyzją słynnego piłkarza - Zlatana Ibrahimovica. W wieku 41 lat postanowił on zakończyć swoją sportową karierę i poświęcić się innym pasjom. Rezygnację z dalszej kariery boiskowej "Ibra" postanowił przypieczętować wyjątkowym prezentem i tym razem nie chodzi o kolejny złoty zegarek.

Ibrahimovic zamówił dwa wyjątkowe Ferrari

Według informacji opublikowanych przez dziennik  "Goeteborgs Posten" Zlatan zdecydował się na zamówienie dwóch wyjątkowych modeli Ferrari. Pierwszy z nich - 812 Competizione - miał kosztować piłkarza 600 tysięcy euro. Drugi, o wiele ciekawszy, to limitowany egzemplarz modelu Daytona SP3, którego cena plasuje się w okolicach miliona euro.

Reklama

Jak podkreślają szwedzcy dziennikarze, Ibrahimovic regularnie sprawia sobie drogie prezenty na swoje urodziny i z reguły są to właśnie supersportowe samochody włoskiego producenta. Tym razem jednak poczekał z zamówieniem do zakończenia kariery.

Zlatan Ibrahimovic i jego samochody

Nie jest tajemnicą, że szwedzki piłkarz, pochodzenia bośniackiego i chorwackiego, jest wielkim fanem motoryzacji. Sportowiec ma już w swojej kolekcji m.in. 12 sportowych maszyn, takich marek jak Ferrari czy Porsche. Rzecz jasna każda z nich jest wyróżnia się swoim wyposażeniem i nierzadko stanowi limitowaną edycję specjalną danego modelu. Wartość całej kolekcj piłkarza ocenia się na kwotę 16 milionów euro.

Także zamówione właśnie Ferrari Daytona SP3 to prawdziwa gratka dla koneserów. Dwumiejscowy pojazd nawiązuje bowiem do legendarnego modelu GTB/4 z lat 1969 - 1973. Auto zostało wykonane niemal w całości z włókna węglowego i dysponuje centralnie umieszczonym silnikiem V12 o pojemności 4,4-litra.

Prędkość maksymalna jaką jest w stanie osiągnąć przekracza 300 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 2,85 sekundy.

Na cały świat powstało zaledwie 599 egzemplarzy współczesnej Daytony.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari | piłka nożna | motoryzacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama